Egzama tedavisi

egzama-tedavisiBu konu egzama tedavisi ile ilgili önemli bilgiler sunmaktadır, sizde egzaamdan bıktıysanız ve egzamaya bir çare arıyorsanız bu konuyu okumanızda büyük fayda var.

Biraz önce TV’de Zahide ile yetiş hayata programına çıkan Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu egzama ile ilgili çok farklı bir tedavi yöntemi bildirdi. Dikkat edilmesi gerekenleri önce aktardı, egzama ile ilgili rahatsızlıkları olanların bazı besinlerden uzak durmaya başlaması akabindende aşağıda yazdığımız işlemi uygulaması gerekiyor.

Öncelikle, domates, turşu, ve ekşi besinlerden uzak durmanız kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Aksi halde egzamanın azabileceğini ve çektiğiniz çilenin artacağını belirtiyor.

Gelelim tedaviye,

Ortalama 2 litre su kaynama seviyesine geldiğinde içerisine bir avuç beyaz dut kurusu atıp demlenmesini bekliyoruz. Su soğumadan hala eli ısıracak kadar sıcak konumdayken egzamalı elinizi 8-10 dk bu suda bekletiyoruz ve suyun aşırı soğumasına izin vermiyoruz. Su soğumaya başladığında tekrar ısıtıp, elinizi ısıracak seviyeye gelince tekrar içine elinizi sokunuz.

8-10 dakikalık süreyi tamamladıktan sonra elinizi çıkarınız ve elinizi kendiliğinden kuruyana kadar başka bir su ile yıkamayınız.

Bu uygulamayı 1 gün ara ile uygulamaya başladığınızda egzama rahatsızlığından kurtulacağınızı bizzat kendi ağzından İbrahim Saraçoğlu söylemektedir.

 

Yorum yazın